АЦЦ 600 пор д/приг р-ну д/перор заст пакети 600 мг №6 Гарячий напій

Немає в наявності

склад
діюча речовина: ацетилцистеїн;

1 пакетик містить ацетилцистеїну 200 мг або 600 мг

Допоміжні речовини: сахароза, аскорбінова кислота, сахарин натрію, лимонна смакова добавка, медова смакова добавка.

Лікарська форма
Порошок для орального розчину.

Основні фізико-хімічні властивості:

порошок по 200 мг порошок від білого до жовтуватого кольору, можлива наявність агломератів, з лимонно / медовим запахом

порошок по 600 мг порошок від білого до жовтуватого кольору, можлива наявність агломератів, з лимонно / медовим запахом.

фармакологічна група
Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Код ATХ R05C B01.

Фармакологічні властивості
Фармакологічні.

Ацетилцистеїн (АЦЦ) - муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовується для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу. Ацетилцистеїн є похідним амінокислоти цистеїн. Муколітична ефект препарату має хімічну природу. За рахунок вільної сульфгідрильної групи ацетилцистеїн розриває дисульфідні зв'язки кислих мукополісахаридів, що призводить до деполімеризації мукопротеїдів мокротиння і до зменшення в'язкості слизу і сприяє відкашлюванню і відходженню бронхіального секрету. Препарат зберігає активність при наявності гнійного мокротиння.

Ацетилцистеїн має також антиоксидантні пневмопротекторні властивості, що зумовлено зв'язуванням його сульфгідрильними групами хімічних радикалів і, таким чином, знешкодженням їх. Крім того, препарат сприяє підвищенню синтезу глутатіону - важливого фактора внутрішньоклітинної захисту не тільки від окисних токсинів екзогенного і ендогенного походження, але і від ряду цитотоксичних речовин. Ця особливість ацетилцистеїну дає змогу ефективно застосовувати останній при передозуванні парацетамолу.

Фармакокінетика.

Після прийому всередину ацетилцистеїн швидко і повністю всмоктується і метаболізується в печінці з утворенням цистеїну, фармакологічно активного метаболіту, а також діацетилцистеїну, цистину і далі - змішаних дисульфідів. Біодоступність дуже низька - близько 10%. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-3 години після прийому. Зв'язування з білками плазми - 50%. Ацетилцистеїн виводиться нирками у вигляді неактивних метаболітів (неорганічні сульфати, діацетилцистеїн).

Період напіввиведення визначається головним чином швидкої біотрансформації в печінці і становить приблизно 1:00. У разі зниження функції печінки період напіввиведення подовжується до 8:00.

показання
Лікування гострих і хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в'язкості мокротиння, покращання його відходження та відхаркування.

Протипоказання
Підвищена чутливість до ацетилцистеїну або інших компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Застосування разом з ацетилцистеином протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через зменшення кашльового рефлексу.

При одночасному застосуванні з такими антибіотиками як тетрациклін (за винятком доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, цефалоспорини, аміноглікозиди можливо їх взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що призводить до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між застосуванням цих препаратів повинен становити не менше 2-х годин. Це не стосується цефіксиму і лоракарбефу.

Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну.

Не рекомендується розчиняти в одній склянці ацетилцистеин з іншими препаратами.

Ацетилцистеїн зменшує гепатотоксична дія парацетамолу.

Відзначається синергізм ацетилцистеїну з бронхолітиками.

Ацетилцистеїн може бути донором цистеїну і підвищувати рівень глутатіону, який сприяє детоксикації вільних радикалів кисню і певних токсичних речовин в організмі.

Одночасний прийом нітрогліцерину та ацетилцистеїну може призвести до посилення вазодилатирующего ефекту нітрогліцерину.

При контакті з металами або гумою утворюються сульфіди з характерним запахом, тому для розчинення препарату слід використовувати скляний посуд.

особливості застосування
Рекомендується з обережністю приймати пацієнтам з виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо в разі супутнього прийому інших лікарських засобів, які подразнюють слизову оболонку шлунка.

Є окремі повідомлення про тяжкі реакції з боку шкіри (синдроми Стівенса-Джонсона і Лайєлла) при прийомі ацетилцистеїну, тому в разі виникнення змін з боку шкіри або слизових оболонок слід негайно припинити застосування препарату і проконсультуватися з лікарем щодо подальшого прийому.

Слід з обережністю призначати ацетилцистеїн хворим на бронхіальну астму за можливого розвитку бронхоспазму. При висипу вмісту пакетика в посуд під час приготування розчину порошок може потрапляти в повітря і подразнювати слизову оболонку носа, в результаті чого може виникнути рефлекторний бронхоспазм.

Пацієнтам із захворюваннями печінки або нирок ацетилцистеїн слід призначати з обережністю, щоб уникнути накопичення азотовмісних речовин в організмі.

Застосування ацетилцистеїну викликає розрідження бронхіального секрету. Якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірації.

Ацетилцистеїн впливає на метаболізм гістаміну, тому не слід призначати тривалу терапію пацієнтам з непереносимістю гістаміну, оскільки це може привести до появи симптомів непереносимості (головний біль, вазомоторний риніт, свербіж).

Препарат містить сахарозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості фруктози, дефіцитом сахарази-ізомальтази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Інформація для хворих на цукровий діабет

1 пакетик порошку (200 мг ацетилцистеїну) містить 2,5 г сахарози (0,21 хлібних одиниць).

1 пакетик порошку (600 мг ацетилцистеїну) містить 2 г сахарози (0,17 хлібних одиниць).

Застосування в період вагітності або годування груддю
У період вагітності та годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки в разі, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Не впливає.

Спосіб застосування та дози
Дорослим і дітям старше 14 років призначати по 400-600 мг ацетилцистеїну на добу в 1-3 прийоми.

Дітям у віці від 6 до 14 років призначати по 400-600 мг на добу, розподілені на 2-3 прийоми.

Дітям у віці від 2 до 6 років призначати по 200-400 мг на добу, розділені на 2 прийоми.

Препарат рекомендується приймати після їди. Вміст пакетика розчинити при помішуванні в ½ склянки гарячої води і випити, по можливості, більш гарячим. Додатковий прийом рідини посилює муколітичний ефект препарату.

Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання. При гострих неускладнених захворюваннях ацетилцистеин застосовувати 5-7 днів.

діти
Порошок по 200 мг застосовувати дітям віком від 2 років.

Порошок по 600 мг застосовувати дітям віком від 14 років.

Передозування
Немає даних про випадки передозування при пероральному застосуванні ацетилцистеїну.

Симптоми: нудота, блювання, діарея. Для дітей є ризик гіперсекреції.

Терапія: лікування симптоматичне.

побічні реакції
З боку серцево-судинної системи: тахікардія, артеріальна гіпотензія.

З боку нервової системи: головний біль.

З боку шкіри: алергічні реакції (свербіж, кропив'янка, висип, екзема, висип, ангіоневротичний набряк).

З боку органів слуху: дзвін у вухах.

З боку дихальної системи: задишка, бронхоспазм (переважно у пацієнтів з гіперреактивністю бронхіальної системи, асоціюється з бронхіальною астмою), ринорея.

Шлунково-кишковий тракт: печія, диспепсія, стоматит, біль в животі, нудота, блювота, діарея, неприємний запах з рота.

Загальні порушення: гарячка.

Повідомлялося про окремі тяжкі реакції з боку шкіри (синдроми Стівенса-Джонсона і Лайєлла). При застосуванні ацетилцистеїну дуже рідко повідомлялося про виникнення кровотеч, найчастіше були пов'язані з розвитком реакцій гіперчутливості. Відзначалися випадки зниження агрегації тромбоцитів, однак клінічного підтвердження того немає. Дуже рідко повідомлялося про набряк Квінке, набряк обличчя, випадки анемії, геморагії, анафілактичні реакції або навіть шок.

термін придатності
Порошок по 200 мг - 3 роки; порошок по 600 мг - 5 років.

умови зберігання
Зберігати при температурі не вище 25 ° С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

упаковка
Порошок по 200 мг 3 г порошку в пакетику. За 20 пакетиків в картонній коробці.

Порошок по 600 мг 3 г порошку в пакетику. За 6 пакетиків в картонній коробці.

Категорія відпустки
Без рецепта.

Діючі речовини
Діюча речовина 1 Ацетилцистеин 600 мг
Характеристики
Відпускається за рецептом Ні
Діючі речовини Ацетилцистеин
Класифікатор АТХ R05C B01 Ацетилцистеїн
Лікарська форма Порошок для орального розчину
Термолабільний Ні
Фармакотерапевтична група Ацетилцистеин


Написати відгук

    Погано           Добре

Де купити в Києві АЦЦ 600 пор д/приг р-ну д/перор заст пакети 600 мг №6 Гарячий напій

бул. Леси Украинки, 9
Круглосуточно
На замовлення
ул. М. Тимошенко, 29
08:00-22:00
На замовлення
бул. Т. Шевченко, 36а (36)
08:00-22:00
На замовлення
пр. Соборности, 4
08:00-22:00
На замовлення
ул. Василия Липковского, 25
Круглосуточно
На замовлення
ул. Иоанна Павла II, 16
08:00-21:00
На замовлення
ул. Генерала Алмазова, 2
8:00-21:00
На замовлення
ул. Владимирская 51-53
08:00-22:00
На замовлення