Вітамін Е капс 100 мг №50

Немає в наявності

Опис
Вітаміни - незамінні фактори харчування органічного походження, життєво важливі для нормальної роботи і підтримки здоров'я:

беруть участь в процесах обміну речовин;
регулюють роботу органів і систем;
відіграють важливу роль у формуванні кісткової і м'язової тканини;
захищають організм від несприятливих чинників навколишнього середовища.
Вітамін Е або альфа-токоферол вперше був виділений в 1922 році Гербертом Евансом і Кетрін Скотт Бішоп, а в 1938 був синтезований хімічним шляхом. Відноситься до групи жиророзчинних сполук, має виражену антиоксидантну дію, бере участь у складній багаторівневій системі по боротьбі з вільними радикалами організму, що включає деякі ферменти, стероїдні гормони, інші ендогенні і екзогенні антиоксиданти.

α-Токоферол регулює проникність клітинних мембран, тим самим впливає на транспорт мікроелементів і інших речовин в клітинах. Таким чином, вітамін Е необхідний для:

регуляції роботи ендокринної системи;
уповільнення процесів старіння клітин;
зміцнення стінок капілярів;
нормалізації імунної функції;
підтримки репродуктивної системи;
захисту організму від гіпоксії - стабілізує мітохондріальну мембрану клітин;
роботи серцевого м'яза, нервової системи;
згортання крові.
Це далеко не всі ефекти, які надає вітамін Е на організм. При відсутності патологій, які впливають на всмоктування, альфа-токоферол в достатній кількості надходить з їжею. Рослинні олії, особливо бавовняна і кукурудзяна, а також олія з пшеничних зародків є основними джерелами вітаміну Е.

Найвища добова доза становить 1000 мг для дорослих, рекомендована для застосування - 200 мг; в дозі 100 мг вітамін Е можна призначати дітям з 12 років. Препарат може застосовуватися в лікувальних і профілактичних цілях після виявлення дефіциту токоферолу в організмі.

Вітамін Е на фармацевтичному ринку України існує у формі капсул для прийому всередину з вмістом діючої речовини по 100 мг, 200 мг або 400 мг в одній капсулі. Також α-токоферол входить до складу комплексних вітамінмістких препаратів.

Враховуючи підтверджений рівень безпеки та ефективності вітаміну Е, не треба перевищувати рекомендовані дози препарату. При виникненні небажаних реакцій при застосуванні вітаміну Е необхідно проконсультуватися з лікарем для коригування дозування або доцільності подальшого застосування.

Склад лікарського засобу
діюча речовина: 1 капсула містить а-токоферолу ацетату (у перерахуванні на 100 % речовину) 0,1 г (100 МО);

допоміжна речовина: олія соняшникова, желатин фармацевтичний, гліцерин, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), барвник “червоний чарівний” (Е 129), вода очищена.

Лікарська форма
Капсули.

Капсули м'які желатинові, кулястої форми, червоного кольору. Вміст капсул – оліїста рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору.

Назва і місцезнаходження виробника
УП "Мінськінтеркапс".

Республіка Білорусь, 220075, м. Мінськ, вул. Інженерна, 26.

Фармакотерапевтична група
Прості препарати вітамінів. Токоферол. Код АТС А11Н А03.

Фармакологічні властивості.

Вітамін Е - антиоксидантний засіб, що бере участь у процесах тканинного

метаболізму, запобігає гемолізу еритроцитів, підвищенню проникності й

ламкості капілярів, порушенню функції сім’яних канальців і яєчок, плаценти,

нормалізує репродуктивну функцію.

Препарат перешкоджає розвитку атеросклерозу, дегенеративно-дистрофічних

змін у серцевому м'язі й скелетній мускулатурі, поліпшує живлення й

скорочувальну здатність міокарда, знижує споживання міокардом кисню.

Гальмує вільнорадикальні реакції, запобігає утворенню пероксидів,

які ушкоджують клітинні й субклітинні мембрани. Стимулює синтез гема й

гемвмісних ферментів - гемоглобіну, міоглобіну, цитохромів, каталази,

пероксидази.

Поліпшує тканинне дихання, стимулює синтез білків (колагену, ферментних,

структурних і скорочувальних білків скелетних і гладких м'язів, міокарда), захищає

від окиснення вітамін А, інгібує синтез холестерину.

За відсутності вітаміну Е в організмі (авітаміноз Е) розвиваються дегенеративні

зміни у скелетних м'язах, міокарді, підвищується проникність і ламкість

капілярів, перероджується епітелій сім’яних канальців, яєчок. В ембріонів виникають

крововиливи, що призводять до їх внутрішньоутробної загибелі. Встановлені також дегенеративні зміни в нервових клітинах і ураження паренхіми печінки.

При недостатності вітаміну Е спостерігається зниження концентрації білків у

сироватці крові й вмісту нуклеїнових кислот у печінці й сім’яниках.

Недостатність вітаміну Е в людини може бути пов'язана з особливостями харчування (наприклад, відсутністю в раціоні рослинних жирів) або зумовлена різними захворюваннями, наприклад, печінки, підшлункової залози тощо.

Зі шлунково-кишкового тракту всмоктується приблизно 50 % прийнятої дози. Максимальна концентрація у крові досягається через 4 години. Для абсорбції необхідна наявність жовчних кислот. У процесі всмоктування препарату утворюється комплекс із ліпопротеїдами, які є внутрішньоклітинними переносниками вітаміну Е. Надходить, головним чином, у лімфу, потім - у загальний кровотік, де зв'язується переважно з альфа1- і бета-ліпопротеїдами, частково - із сироватковим альбуміном. При порушенні обміну білків транспорт Вітаміну Е утрудняється. Депонується у надниркових залозах, гіпофізі, сім’яниках, жировій і м'язовій тканинах, еритроцитах, печінці. Незначною мірою проникає через плаценту: у кров плода надходить 20 - 30 % від концентрації в крові матері. Проникає в грудне молоко. Зазнає метаболізму в печінці до утворення похідних, які мають хінонову структуру. Виділяється з організму з жовчю (понад 90 %; деяка кількість знову всмоктується й піддається ентерогепатичній циркуляції) і сечею (близько 6 %) у незміненому стані й у вигляді метаболітів.

Показання для застосування
Гіповітаміноз вітаміну Е;
реконвалесценція після захворювань, що супроводжуються пропасним синдромом;
астенічний і неврастенічний синдроми;
дегенеративні зміни кістково-м’язової системи (у т.ч. хребта), суглобів, м'язів;
м'язові дистрофії;
загроза переривання вагітності, погіршення умов внутрішньоутробного розвитку плода;
порушення менструального циклу;
порушення функції статевих залоз у чоловіків;
атрофічні зміни шкіри (склеродермія), псоріаз, дерматоміозит, себорея, фотодерматози;
трофічні виразки гомілки;
ураження периферичних судин (ендартеріїт, хвороба Рейно);
комплексна терапія міокардіодистрофій, атеросклерозу, артеріальної гіпертензії, серцево-судинної недостатності, спазмів периферичних судин.
Протипоказання
Підвищена чутливість до препарату, кардіосклероз, інфаркт міокарда.

Дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні
З обережністю слід застосовувати препарат при підвищеному ризику розвитку тромбоемболії.

Необхідно точно дотримуватись вказівок щодо дозування Вітаміну Е. Можливий розвиток гіпервітамінозу Е. Не рекомендується призначати цей препарат разом з іншими полівітамінними препаратами, до складу яких входить вітамін Е, оскільки можливе передозування жиророзчинного вітаміну Е.

Застосування у період вагітності або годування груддю
У період вагітності та годування груддю препарат застосовують під наглядом лікаря.

Діти
Дітям Вітамін Е призначають в іншій лікарській формі.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами
Не впливає.

Спосіб застосування та дози
Вітамін Е приймають внутрішньо.

При гіповітамінозі, реконвалесценції після захворювань, що супроводжуються пропасним синдромом, рекомендована доза препарату становить 100 мг на добу. Тривалість лікування індивідуальна і залежить від тяжкості та перебігу захворювання. Повторний курс призначається через 2 - 3 місяці.

При м'язових дистрофіях, аміотрофічному склерозі, дерматоміозиті й інших колагенозах Вітамін Е застосовують по 100 мг на добу протягом 1 - 2 місяців. Повторні курси призначають через 2 - 3 місяці. При захворюваннях периферичних судин, міокардіодистрофії, атеросклерозі - по 100 мг на добу (у комбінації з вітаміном А) протягом 20 - 40 днів. Через 3 - 6 місяців курс лікування можна повторити. При загрозливому аборті - по 100 мг на добу протягом 7 - 14 днів; при первинному аборті й погіршенні умов внутрішньоутробного розвитку плода - по 100 мг протягом перших 2 - 3 місяців вагітності щодня або через день. При порушенні сперматогенезу й потенції чоловікам призначають по 100 - 300 мг Вітаміну Е на добу (сумісно з гормональною терапією) протягом місяця. При захворюваннях шкіри призначають по 100 мг на добу протягом 20 - 40 днів.

Передозування
Симптоми: при прийомі протягом тривалого періоду в дозах 400 - 800 ОД/добу - нечіткість зору, запаморочення, головний біль, нудота, діарея, гастралгія, астенія; при прийомі більше 800 ОД/добу протягом тривалого періоду - збільшення ризику розвитку кровотеч у хворих на гіповітаміноз К, порушення метаболізму тиреоїдних гормонів, розлад сексуальної функції, тромбофлебіт, тромбоемболія, некротичний коліт, сепсис, гепатомегалія, гіпербілірубінемія, ниркова недостатність, крововиливи в сітківку ока, геморагічний інсульт, асцит, гемоліз.

Лікування: відміна препарату; призначення глюкокортикоїдів, які прискорюють метаболізм вітаміну Е в печінці; призначення Вікасолу для зменшення небезпеки геморагії. Симптоматична терапія.

Побічні ефекти
Алергічні реакції (свербіж, гіперемія шкіри). При тривалому застосуванні великих доз Вітаміну Е можливе погіршення згортання крові, кровотечі у шлунково-кишковому тракті, збільшення печінки, креатинурії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Вітамін Е не рекомендується застосовувати сумісно з препаратами золота, срібла, антикоагулянтами непрямої дії, лужнореагуючими засобами. При одночасному застосуванні вітаміну Е з протиепілептичними засобами у хворих на епілепсію (у яких підвищений вміст у крові продуктів перекисного окиснення ліпідів) підвищується ефективність останніх. Одночасне застосування вітаміну Е в дозі більше 400 ОД/добу з антикоагулянтами (похідними кумарину й індандіону) підвищує ризик розвитку гіпопротромбінемії й кровотеч. Високі дози заліза посилюють окисні процеси в організмі, внаслідок чого зростає потреба в вітаміні Е.

Колестирамін, колестирол, мінеральні масла знижують всмоктування вітаміну Е.

Посилює ефект нестероїдних протизапальних засобів та серцевих глікозидів.

Термін придатності
2 роки.

Умови зберігання
Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка
По 10 капсул у блістері, по 2, 3 або 4 блістери в пачці.

Категорія відпуску
Без рецепта.

Вітамін Е капс 400 мг №30
Вітамін Е капс 200 мг №30
Вітамін Е капс 100 мг №30
Вітамін Е капс. 0,2 г N 10
Вітамін Е капс 100 мг №10
Вітамін Е капс №50
Вітамін Е капс 400 мг №30
Вітамін Е капс 200 мг №30
Вітамін Е капс 100 мг №30
Вітамін Е капс. 0,2 г N 10
Вітамін Е капс 100 мг №10
Вітамін Е капс №50
Діючі речовини
Діюча речовина 1 Витамин Е 100 мг
Характеристики
Відпускається за рецептом Ні
Діючі речовини Витамин Е
Класифікатор АТХ A11H A03 Токоферол (вітамін Е)
Лікарська форма Капсули
Термолабільний Ні


Написати відгук

    Погано           Добре

С этим товаром покупают


Де купити в Києві Вітамін Е капс 100 мг №50

бул. Леси Украинки, 9
Круглосуточно
На замовлення
ул. М. Тимошенко, 29
08:00-22:00
На замовлення
бул. Т. Шевченко, 36а (36)
08:00-22:00
На замовлення
пр. Соборности, 4
08:00-22:00
На замовлення
ул. Василия Липковского, 25
Круглосуточно
На замовлення
ул. Иоанна Павла II, 16
08:00-21:00
На замовлення
ул. Генерала Алмазова, 2
8:00-21:00
На замовлення
ул. Владимирская 51-53
08:00-22:00
На замовлення