Глутоксим р-н д/ін 3% амп 2 мл №5

Немає в наявності

Імуномодулюючий препарат, що також надає цитопротекторну, гемостимулюючу, гепатопротекторну та токсикомодифікуючу дію. Пригнічує лікарську стійкість пухлинних клітин до антибіотиків антрациклінового ряду, алкілуючих засобів; дозволяє долати лікарську стійкість Micobacterium tuberculosis до ізоніазиду, асоційовану з генами katG (ген каталази-пероксидази) та inhA (ген фенол-АПБ-редуктази). Призначається  дорослим як засіб профілактики та лікування вторинних імунодефіцитних станів, асоційованих з радіаційними, хімічними та інфекційними факторами. Для профілактики післяопераційних гнійних ускладнень; як гепатопротекторний засіб при хронічних вірусних гепатитах В і С.Спосіб застосування: препарат вводиться внутрішньовенно, внутрішньом'язево і підшкірно. Призначається  щоденно по 5 -40 мг (на 1 курс -50 -300 мг) залежно від характеру захворювання. С профілактичною метою препарат застосовують внутрішньом'язево щодня по 5-10 мг протягом 2-х тижнів.

Склад

діюча речовина: 1 мл глутоксіма (глутаміл-цистеїн-гліцин натрію) 10 мг або 30 мг

Допоміжні речовини: натрію ацетат, кислота оцтова розведена, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або слабо забарвлена рідина без запаху або зі слабким запахом оцтової кислоти.

фармакологічна група

Інші імуностимулятори. Код АТС L0ЗАХ.

Фармакологічні властивості

Фармакологічні.

Глутоксим проявляє імуностимулюючу, гемостимулюючі, токсікомодіфікуючу, гепатопротекторну дію, пригнічує лікарську стійкість пухлинних клітин до антибіотиків антрациклінового ряду, алкилірующих засобів; дозволяє долати лікарську стійкість Micobacterium tuberculosis до ізоніазиду, асоційовану з генами katG (ген каталази-пероксидази) і inhA (ген фенол-АПБ-редуктази). Глутоксим посилює дію доксорубіцину на пухлинні клітини, засобів хіміотерапії (ізоніазиду, рифампіцину, рифабутину, циклосерина, капреоміцину, левофлоксацину, катіонного антимікробної пептиду каталцідіну) на Micobacterium tuberculosis.

Імуномодулююча дія препарату Глутоксим обумовлена ​​рецептор-опосередкованим впливом кальцієм-залежні сигнальні шляхи макрофагів, що призводить до підвищення:

виживання і функціональної дієздатності тканинних макрофагів;

екзоцитозу підмембранніх гранул з внутрішньоклітинно паразитують формами Micobacterium tuberculosis;

активності лізосомальних ферментів

утворення активних форм кисню;

поглинання і загибелі мікроорганізмів;

секреції цитокінів: інтерлейкіну 1, інтерлейкіну 6, фактора некрозу пухлини, інтерферонів, еритропоетину, інтерлейкіну 2; катіонних протимікробних пептидів - дефенсину, каталецідінів.

Гемостимулюючі дію препарату Глутоксим обумовлена ​​рецептор-опосередкованим посиленням кістково-мозкового кровотворення: процесів еритропоезу, лімфопоезу і гранулоцітомоноцітопоезу. Дія на клітини-попередники різних ліній формених елементів крові опосередкована функціонуванням МАР- і інозитом кіназної системами, призводить до підвищення стійкості гемопоетичних клітин, які диференціюються, відновлює їх чутливість до дії ендогенних факторів гемопоезу.

Токсікомодіфікуючій і гепатопротекторний ефект препарату обумовлені рецептор- опосередкованим посиленням експресії ферментів другої фази детоксикації ксенобіотиків, включаючи глутатіонредуктази, глутатіонпероксидази, глутатіон-S-транферази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, гемоксигенази-1, підвищенням внутрішньоклітинного рівня відновленого глутатіону, що забезпечує захист клітинних структур від токсичної дії радикалів.

Глутоксим надає пряму інгібуючу дію на активність фактора множинної лікарської стійкості пухлинних клітин - білок Р-глікопротеїн (Pgp), який визначає стійкість пухлинних клітин до дії засобів хіміотерапії, включаючи антрациклінові антибіотики, препарати алкилірующих дії.

Глутоксим ініціює реакцію трансформації ізоніазиду - проліків, в фармакологічно активну форму - ізонікотиновоїкислоти, що має бактеріостатичну дію на Micobacterium tuberculosis, обумовлену негативною трансформацією генів katG (ген каталази-пероксидази) і inhA (ген фенол-АПБ-редуктази).

Глутоксим стимулює процеси екзоцитозу везикул з макрофагів з внутрішньоклітинно паразитують мікроорганізмами, включаючи Micobacterium tuberculosis, забезпечуючи їх видалення з фармакологічного сховища і роблячи доступними для дії антибактеріальних препаратів, включаючи ізоніазид, рифампіцин, рифабутин, циклосерин, капреоміцин, левофлоксацин.

Глутоксим підсилює секрецію катіонних пептидів - дефенсину і каталецідінів макрофагами, стимулює їх поглинання мікобактеріями туберкульозу, визначаючи опосередковану антибактеріальну дію препарату.

Фармакокінетика.

Глутоксим відноситься до групи природних метаболітів, що визначає особливості його метаболізму існуючими клітинними ферментативними системами. Після внутрішньом'язово, внутрішньовенно або підшкірної ін'єкції біодоступність перевищує 90%. Відмічається лінійна залежність між дозою і концентрацією препарату в плазмі крові. Максимальна концентрація в плазмі крові при внутрішньовенному введенні спостерігається протягом 2-5 хвилин, при в - протягом 7-10 хвилин. Як природний продукт пептидної природи, Глутоксим метаболізується в органах і тканинах організму з елімінацією нирками.

показання

Як засіб профілактики і лікування у дорослих вторинних імунодефіцитних станів, асоційованих з радіаційними, хімічними та інфекційними факторами;

для відновлення пригнічених імунних реакцій та пригніченого стану кістково-мозкового кровотворення;

для підвищення стійкості організму до різних патологічних впливів - інфекційних агентів, хімічних та / або фізичних факторів (інтоксикація, радіація)

як гепатопротекторний засіб при хронічних вірусних гепатитах В і С;

для потенціювання лікувальних ефектів антибактеріальної терапії хронічних обструктивних захворювань легенів;

для профілактики післяопераційних гнійних ускладнень;

в складі комплексної протитуберкульозної терапії тяжких поширених форм туберкульозу всіх локалізацій;

при наявності лікарської резистентності мікобактерій туберкульозу до ліків;

для профілактики загострень хронічного гепатиту у хворих на туберкульоз на тлі протитуберкульозної терапії

для лікування токсичних ускладнень протитуберкульозної терапії

в складі комплексної терапії псоріазу, в тому числі середньо-і важких форм з наявністю еритродермії, артропатії;

в складі комплексної терапії злоякісних новоутворень в онкології для профілактики і лікування токсичних проявів хіміо- і променевої терапії, а саме: сприяє зниженню гемо- та гепатотоксичної дії, сприяє ефективному відновленню функцій кістково-мозкового кровотворення при проведенні протипухлинної терапії. Для усунення проявів неспецифічного синдрому хвороби (анемії, втоми, зниження апетиту, підвищеної чутливості до болю).

Протипоказання

Застосування препарату протипоказано у випадках виникнення індивідуальної гіперчутливості до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Глутоксим при спільному застосуванні потенціює бактеріостатичний ефект ізоніазиду, рифампіцину, рифабутину, циклосерина, капреоміцину, левофлоксацину на Micobacterium tuberculosis, антрациклінового антибіотика доксорубіцину, алкилірующего кошти - етопозиду на пухлинні клітини.

Глутоксим знижує терапевтичний ефект ніфедипіну і верапамілу.

Інгібітори ціклооксогеназного шляху окислення арахідонової кислоти - індометацин, мелоксикам знижують або повністю пригнічують фармакологічна дія препарату Глутоксим.

особливості застосування

Як розчин-носій для інфузії використовувати 0,9% розчин натрію хлориду або 5% розчин глюкози.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Не застосовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Несприятливого впливу не встановлено.

Спосіб застосування та дози

Препарат Глутоксим вводити внутрішньовенно, внутрішньом'язово, підшкірно. Призначати щодня по 5-40 мг (на 1 курс - 50-300 мг) в залежності від характеру захворювання.

З профілактичною метою препарат застосовувати внутрішньом'язово щодня по 5-10 мг протягом 2 тижнів.

У складі комплексної терапії туберкульозу вводити 60 мг глутоксіма 1 раз на добу перші 10 днів щодня внутрішньом'язово, наступні 20 днів вводити 60 мг глутоксіма внутрішньом'язово через день, одна ін'єкція на добу.

При необхідності проводити повторний курс лікування через 1-6 місяців.

У складі комплексної терапії псоріазу Глутоксим застосовувати внутрішньом'язово щодня в дозі 10 мг протягом 15 днів, потім ще протягом 5 тижнів 2 рази на тиждень в добовій дозі 10 мг. Всього 25 ін'єкцій на курс лікування.

Як засіб супроводу хіміотерапії в онкології 60 мг глутоксіма вводити підшкірно за 1,5-2 години до застосування протипухлинних засобів. Далі між курсами хіміотерапії вводити 60 мг глутоксіма підшкірно через день. При наступному курсі хіміотерапії схема застосування препарату повторюється.

Як засіб супроводу променевої терапії вводити 60 мг глутоксіма підшкірно через 0,5-1 годину після чергового сеансу опромінення через день протягом усього курсу променевої терапії.

діти

Не застосовувати.

Передозування

Про випадки передозування препарату не повідомлялося.

побічні реакції

У деяких хворих може спостерігатися незначне підвищення температури (до 37,1-37,5 в С), біль у місці ін'єкції препарату. При поганій суб'єктивної переносимості болю Глутоксим вводити разом з 1-2 мл 0,5% розчину новокаїну. У таких випадках з огляду на інформацію з безпеки застосування новокаїну, перед застосуванням препарату необхідно ретельно зібрати алергологічний анамнез, зробити шкірні проби на сумісність.

Можливі алергічні реакції у схильних до цього пацієнтів.

термін придатності

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ° С.

несумісність

Глутоксим можна вводити в одному шприці з водорозчинними лікарськими засобами. Препарат сумісний з такими розчинниками 0,9% розчин натрію хлориду або 5% розчин глюкози.

упаковка

Розчин для ін'єкцій 1%:

по 1 мл або 2 мл в ампулах; по 5 ампул у блістері в пачці з картону.

Розчин для ін'єкцій 3%:

по 1 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері, по 1 блістеру в пачці з картону,

по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері, по 1 або 2 блістери в пачці з картону.

Категорія відпустки

За рецептом.

Глутоксим р-н д/ін 3% амп 1 мл №5

Глутоксим р-н д/ін 3% амп 1 мл №5

Імуномодулюючий препарат, що також надає цитопротекторну, гемостимулюючу, гепатопротекторну та токсикомодифікуючу дію. Пригнічує лікарську стійкість пухлинних клітин до антибіотиків антрациклінового р..

Немає в наявності

Глутоксим р-н д/ін 1% амп 1 мл №5

Глутоксим р-н д/ін 1% амп 1 мл №5

Иммуномодулирующий препарат, також надає захисну, гемостимулюючі, гепатопротекторну та токсікомодіфікуючу дію. Пригнічує лікарську стійкість пухлинних клітин до антибіотиків антрациклінового ряду, алк..

Немає в наявності

Глутоксим р-н д/ін 3% амп 2 мл №10

Глутоксим р-н д/ін 3% амп 2 мл №10

Імуномодулюючий препарат, що також надає цитопротекторну, гемостимулюючу, гепатопротекторну та токсикомодифікуючу дію. Пригнічує лікарську стійкість пухлинних клітин до антибіотиків антрациклінового р..

Немає в наявності

Діючі речовини
Діюча речовина 1 глутамил -цистеинил бис-глицин
Характеристики
Відпускається за рецептом Так
Діючі речовини глутамил -цистеинил бис-глицин
Об'єм, мл. 2
Термолабільний Ні
Фармакотерапевтична група Прочие цитокины и иммуномодуляторы


Написати відгук

    Погано           Добре

Де купити в Києві Глутоксим р-н д/ін 3% амп 2 мл №5

бул. Леси Украинки, 9
Круглосуточно
На замовлення
ул. М. Тимошенко, 29
08:00-22:00
На замовлення
бул. Т. Шевченко, 36а (36)
08:00-22:00
На замовлення
пр. Соборности, 4
08:00-22:00
На замовлення
ул. Василия Липковского, 25
Круглосуточно
На замовлення
ул. Иоанна Павла II, 16
08:00-21:00
На замовлення
ул. Генерала Алмазова, 2
8:00-21:00
На замовлення
ул. Владимирская 51-53
08:00-22:00
На замовлення