Цистит: зробити так, щоб не було нестерпно боляче!

Цистит, звичайно ж, не відноситься до жизнеугрожающим станів. При цьому ігнорувати його прояви, по-перше, просто не вийде, а по-друге, нерозумно з урахуванням можливих наслідків для здоров'я в довгостроковій перспективі.

Що таке цистит

Біль в нижній частині живота, прискорене хворобливе сечовипускання, яке буквально змушує обмежити звичну активність, - всі ці неприємні симптоми свідчать про циститі, інфекції сечовивідних шляхів, при якій відзначаються запалення слизової оболонки сечового міхура і порушення його функції.

У здорової людини сечовипускальний канал підтримується в стерильному стані, оскільки імунна система «нейтралізує» вплив хвороботворних «агентів». Але на тлі інших несприятливих впливів імунний захист слабшає, і відбувається інфікування. Крім переохолодження, сприятливими факторами виникнення циститу вважають авітаміноз, гормональні порушення, травматичне пошкодження слизової оболонки сечового міхура, неповне випорожнення сечового міхура, активне статеве життя, недотримання правил особистої гігієни.

Чому у жінок частіше?

Цистит не має «віку і статі», але, за даними спостережень, у жінок це захворювання розвивається набагато частіше, ніж у чоловіків. Цей факт пояснюється анатомічними особливостями: у жінок сечовипускальний канал значно коротше, ніж у чоловіків, але при цьому набагато ширше. Крім цього, підвищення ризику сприяють близькість джерел інфекції (анального отвору, піхви), а також «перебудова» гормонального статусу в певні періоди життя (статеве дозрівання, вагітність, менопауза). За оцінками експертів, 20-40% жінок хоча б один раз в житті хворіли на цистит.

Як лікувати?

Правило перше. При циститі самолікування категорично протипоказано. При появі вищеописаних симптомів необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, щоб не допустити хронізації захворювання та поширення інфекційного процесу на нирки. Спеціаліст призначає лікування з урахуванням клінічних симптомів і відомостей про передували захворюванню події, які могли спровокувати розвиток або рецидивирование інфекції. При необхідності після проведення нескладних лабораторних досліджень призначають антимікробну терапію і рослинні препарати, які посилюють дію антибіотиків, що знімають спазм, що поліпшують сечовипускання.

Правило друге. Рекомендується дотримання постільного режиму. Також лікарі радять протягом тижня виключити статеву активність.

Правило третє. Обов'язковою умовою успішного лікування циститу є забезпечення рясного питного режиму. Протягом дня необхідно випивати не менше 2 літрів рідини. Особливо цінними в даному випадку вважаються журавлинний, морквяний і яблучно-буряковий соки, мінеральна вода, трав'яні настої і відвари (з плодів шипшини, листя мучниці, брусниці та ін.), Компот із сухофруктів. На час терапії алкоголь - під суворою забороною.

Правило четверте. При циститі слід переглянути і харчові звички. Любителям гострого і солоного доведеться відмовитися від своїх уподобань на користь свіжих овочів і фруктів. Особливо корисні будуть баштанні - кавун, кабачок, диня, що володіють сечогінною дією.

Правило п'яте. Значно полегшать дискомфорт, пов'язаний з циститом, «бабусині рецепти» практично на всі випадки життя - тепла ванна і грілка. Якщо ж біль носить виражений характер і народна медицина «не справляється», можна прийняти спазмолітики.

Попереджений – значить озброєний

Цистит відноситься до тих вкрай неприємним патологічних станів, розвиток яких (хоча воно і не пов'язане з загрозою життю) фахівці настійно рекомендують попереджати, щоб потім «не було болісно боляче».

Профілактичні заходи в даному випадку необтяжливі і не вимагають ні значних витрат часу, ні морально-матеріальних зусиль.

Профілактика циститу

• Відповідально (!) ставитися до свого здоров'я.
• Пити протягом дня достатню кількість рідини (бажано 1,5-2 літра). Нормальне функціонування сечовивідної системи забезпечується, в тому числі і надходженням в організм рідини в необхідному обсязі.
• Не перевантажувати раціон гострими, кислими, смаженими стравами, прянощами, соліннями, маринованими продуктами. Що стосується алкоголю, то для нього в дуже помірних дозах вченими доведено захисний ефект щодо серцево-судинних захворювань. Але в рамках діетопрофілактікі циститу краще по можливості утримуватися від вживання спиртних напоїв.
• Одягатися комфортно і по погоді, уникати переохолодження в будь-який час року. Єднання з природою, безсумнівно, дарує масу позитивних емоцій, заряд бадьорості і оптимістичний настрій, але при цьому важливо адекватно оцінити можливості власного організму і метеофактори. Півгодинки на газоні під тінистим каштаном в жаркий літній полудень або квітневий заплив в дачному озері можуть, коштувати чи як мінімум трьох днів не найприємніших спогадів.

Фіто-допомога

Останнім часом знову, як і 100 років тому, активно вивчаються можливості застосування лікарських рослин і препаратів на їх основі в комплексному лікуванні інфекцій сечовидільної системи, в тому числі циститу. Інтерес дослідників і практичних лікарів пояснюється рядом переваг фітотерапії перед хімічно синтезованими засобами, таких як низький ризик розвитку ускладнень і небажаних побічних ефектів, добра прихильність пацієнтів до лікування.

В урології вже багато років успішно використовується комплексний препарат Канефрон Н ( «Біонорика», Німеччина) на основі комбінованого екстракту трьох лікарських рослин - трави золототисячника, кореня любистку і листя розмарину. Унікальна технологія фітонірингу і жорсткий багатоступінчастий контроль всіх етапів виробничого процесу - від якості сировини до параметрів готової продукції - дозволяють максимально зберегти силу лікарських рослин, що входять до складу Канефрона Н. Він випускається у вигляді покритих оболонкою таблеток і крапель, що забезпечує комфорт лікування з урахуванням переваг пацієнта. Результатами клінічних досліджень і практичного застосування доведено, що цей фітопрепарат проявляє антимікробну, протизапальну, спазмолітичну, сечогінну дію.

З урахуванням широкого спектра фармакологічних ефектів Канефрон Н може застосовуватися при інфекціях сечовидільної системи, як в якості основного компонента лікувальної схеми, так і в рамках супровідної терапії. Завдяки протизапальним властивостям Канефрон Н знижує відчуття печіння, антимікробний ефект препарату забезпечує придушення розмноження хвороботворних мікроорганізмів, а діуретичний - їх виведення з організму з сечею. Відзначено, що використання цього фітопрепарату на ранній стадії захворювання дозволяє значно знизити вираженість неприємних симптомів, а в разі неускладненій інфекції - уникнути призначення антибіотиків. При комбінованому використанні з антибактеріальним препаратом Канефрон Н підсилює антимікробний ефект терапії і прискорює процес одужання. Якість фіто-препарату пов'язують з його ефективністю. Так, недавнє дослідження, проведене незалежною дослідницькою компанією у відповідності з усіма критеріями GCP, показало, що 97,6% жінок з неускладненими циститами не треба було переходити на лікування антибіотиком.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Перед застосуванням препарату проконсультуйтесь з лікарем