Автомобільна аптечка: що покласти?
Автомобільна аптечка – важливий елемент комплектації транспортного засобу. У деяких водіїв вона роками припадає пилом в машині без діла. Коробочку з медикаментами вони возять тільки заради того, щоб інспектор поліції не виписав штраф.
Однак аптечка в дорозі - не дрібниця, а такий же засіб безпеки, як вогнегасник. Добре, якщо вона не стане в нагоді. Але якщо трапиться аварія, до приїзду швидкої потрібно надати постраждалим допомогу негайно. У цьому випадку вміст аптечки, а також уміння надавати першу допомогу, може врятувати чиєсь життя.
Що повинно бути в автомобільній аптечці в обов'язковому порядку?
Базовий набір повинен містити:
- Кровоспинний джгут. Якщо у потерпілого артеріальна кровотеча, відлік йде на хвилини. Необхідно якомога швидше зупинити крововтрату до прибуття на місце ДТП лікарів швидкої допомоги. Як варіант, можна використовувати турнікет. Його накласти простіше. Перед тим як додати його до аптечки, відпрацюйте рухи по фіксації кінцівок до автоматизму. Такі навички будуть вельми до речі: в стресовій ситуації ви не розгубитеся.
- Нестерильні бинти з марлі різного розміру: 2 шт. шириною 5 см (5-ти метрові), 2 шт. шириною 10 см (5-ти метрові), 1 шт. шириною 14 см (7-ми метровий). Стерильні бинти з марлі різного розміру: 2 шт. шириною 7 см (5 м), 2 шт. шириною 10 см (5 м), 1 шт. шириною 14 см (7 м). Залежно від кількості постраждалих кількість бинтів знадобиться різна. Якщо кровотеча венозна, стерильні марлеві бинти використовуються для тампонади рани, а нестерильні - для фіксації пов'язки.
- Рулонний лейкопластир. Може стати в нагоді для фіксації травм пальців, суглобів.
- Перев'язувальний бинт, упаковка марлевих стерильних серветок. Цей набір медичних виробів використовується при накладенні пов'язок на неглибокі рани.
- Бактерицидні пластирі. Можуть виручити в дорозі, якщо потрібно швидко обробити дрібні подряпини, порізи. Завдяки клейкій основі його легко накласти безпосередньо на травмовану ділянку шкіри для запобігання інфікування.
- Клапан для штучної вентиляції легенів. Цей медичний пристрій застосовується при відсутності дихання і пульсу на сонній артерії, при цьому потерпілий знаходиться без свідомості. Зупинка серця може статися у людей з різних причин. Виконання заходів щодо серцево-легеневої реанімації може врятувати людині життя.
- Рукавички медичні. При наданні долікарської допомоги необхідно подбати і про власну безпеку. Контактувати з потерпілим, у якого є відкриті рани, без рукавичок небажано - існує ризик заразитися захворюваннями, що передаються через кров та інші рідини організму. Бажано покласти 5 пар - зайвими не будуть.
- Парамедичні ножиці. Вони можуть знадобитися для розрізання одягу на постраждалому (щоб дістатися до рани). За рахунок спеціальної форми ножиць це можна зробити найменш травматично.
Які засоби необхідні при кровотечах?
За статистикою 80% летальних результатів від травм, отриманих в результаті ДТП, відбувається через масивні кровотечі. Якщо ж вчасно надати потерпілому допомогу до приїзду бригади медиків, то шанси підтвердити цю невтішну статистику різко падають.
Звичайно, якщо пошкодження великі, без спеціальних знань не обійтися. Тому власникам авто настійно рекомендується проходити спеціальні курси з надання першої допомоги.
Кровотечі ділять на:
- капілярні;
- внутрішні;
- артеріальні;
- венозні;
- змішані.
Найнебезпечнішим є пошкодження великих артерій. Відрізнити таку кровотечу можна по яскраво червоному кольору крові і пульсуючому руху потоку. При пошкодженні вен кров темніша, вона тече без пульсації.
Що можна додати в аптечку?
Перерахований список медичних препаратів - це необхідний мінімум. Доповнити автоаптечку можна будь-якими ліками, які ви вважаєте потрібними. Наприклад, не зайвими будуть:
- Антисептики - обробити пошкодження шкіри можна за допомогою Перекису водню або Хлоргексидину.
- Абсорбенти - при діареї допоможе Смекта, Ентерол.
- Знеболюючі - від раптового головного або зубного болю не застрахований ніхто. Можна покласти в аптечку Ібупрофен, Спазмалгон, Кетанов.
- Жарознижуючі - зможуть полегшити симптоми, якщо в дорозі проявляться симптоми ГРВІ. Це може бути Парацетамол, Ібупрофен.
- Антигістамінні - ці препарати повинні бути у людей, які схильні до алергічних реакцій.
- Від печії - позбутися неприємних відчуттів можна за допомогою таких препаратів, як Гастал, Фосфалюгель, Ренні.
Дуже важливо стежити за терміном придатності медикаментів, а також дотримуватися норм їх зберігання. Регулярно перевіряйте вміст автоаптечки і при необхідності оновлюйте.
Замовити якісні лікарські препарати і медичні вироби з доставкою по Україні можна в «Аптеці гормональних препаратів».